Kolejne ŻTC BIKE RACE

0

11 i 12 maja odbędzie się odpowiednio trzeci i czwarty etap tegorocznego ŻTC BIKE RACE. Rywalizacja wraca na Mazowsze. W sobotę wyścig odbędzie się w Radzyminie, dzień później w Mińsku Mazowieckim.

W Radzyminie ŻTC BIKE RACE rozegrany zostanie po raz pierwszy. To jednocześnie powrót do korzeni SUPER PRESTIGE, bowiem zawodnicy ścigać będą się na trasie o długości 67,5 kilometra w jednym peletonie, w którym razem pojadą wszystkie kategorie. Przejazd odbędzie się ze Zwierzyńca drogami technicznymi wzdłuż trasy S8 do węzła GŁUCHY cały czas po stronie północno-zachodniej trasy S8 i dalej po tej samej stronie – kolejno przez Niegów, Mostówkę aż na wysokość Lucynowa, gdzie po skręcie w prawo, następuje nawrót przejazdem pod S8. Po stronie południowo-wschodniej skręt w prawo i przez Mostówkę, Niegów do węzła GŁUCHY. Na węźle GŁUCHY przejazd wiaduktem nad S8 na stronę północno-zachodnią i po skręcie w prawo powtórnie dojazd na wysokość Lucynowa, a następnie powrót do Głuchy stroną południowo-wschodni, gdzie po powtórnym przejechaniu wiaduktem nad S8 (na stronę północno-zachodnią) skręt w lewo i dojazd po tej samej drodze, po której prowadziła trasa od startu, do Zwierzyńca na METĘ.

Dzień później rywalizacja przeniesie się do Mińska Mazowieckiego, gdzie w ramach czwartego etapu ŻTC BIKE RACE odbędzie się XVI Memoriał Feliksa Rawskiego. Rawski to dziś nieco zapomniany mistrz sportu, zwycięzca Mistrzostw Królestwa Polskiego na dystansie 100 wiorst (około 107 km), a także drugi zawodnik Pierwszej Wszechrosyjskiej Olimpiady rozgrywanej w Kijowie na dystansie 300 wiorst (320 km). Z Rawskim wiążę się jeszcze jedna legenda, według której przed wybuchem I wojny światowej założył się, że przejedzie kolarskim rowerem po 60. metrowej szynie kolejowej i tego dokonał. W nawiązaniu do tego wydarzenia odbędzie się tradycyjny już konkurs. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10. metrową szynę. Oprócz tego kibice mogą liczyć na rowerowe konkursy, quiz, a także pokazy cyklistów i fotosalonik bicyklowy z grupy rekonstrukcyjnej BICYKLE.PL – JAZDA NA WYSOKIM POZIOMIE. Sportowa rywalizacja w ramach wyścigu przebiegać będzie na rundzie o długości 26 km, która prowadzić będzie ulicami Chełmońskiego, 11-Listopada, Boczną, Wspólną, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie skręt w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 powrót do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Po majówkowym wypoczynku czeka nas weekend z ŻTC BIKE RACE. W Radzyminie po raz pierwszy zawita peleton naszego cyklu, to jednocześnie sentymentalny powrót do dawnej formuły SUPER PRESTIGE i jazdy wszystkich kategorii razem na jednym dystansie. Dzień później będziemy w Mińsku Mazowieckim, gdzie tradycyjnie przypomnimy wielkiego kolarskiego mistrza. Do tego planowany jest festyn rowerowy. Jednym słowem będzie się działo – mówi dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

źródło: materiał prasowy

Leave A Reply