Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport już 25 czerwca!

0

25 czerwca w Żyrardowie odbędą się oficjalne Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. Szykuje się wyjątkowa kolarska rywalizacja.

Organizowane pod koniec czerwca mistrzostwa zbiegają się z tegorocznymi obchodami 100-lecia żyrardowskiego kolarstwa, co dodatkowo podnosi rangę zawodów.

Organizatorzy przygotowali trasę na rundzie o długości 31,5 kilometra. Po starcie z ul. Ziołowej trasa biegnie ulicami Słowiańską i Mickiewicza w kierunku Korytowa, gdzie następuje skręt w lewo w ul. Środkową (kierunek północny-wschód) – przez Korytów A i Bieganów do trasy kolejowej CM. Po przejechaniu pod trasą kolejową skręt w lewo w drogę techniczną prowadzącą na północ wzdłuż trasy kolejowej, po 2 km skręt w prawo w ul. Dzwonkową. Następnie w lewo w ul. Gąbrowicza i prosto w ul. Księdza Stanisława Baranowskiego, następnie przecinamy prosto ul. Piękną i w prawo w ul. Rowickiego i dalej w prawo w ul. Potockiego, następnie w prawo w ul. Magnolii i ulicą Grzybową, kawałek Piękną do ul. Frezji (Budy Michałowskie). Z ul. Frezji w prawo w ul. Cedrową i do końca prosto. Na końcu ul. Cedrowej w lewo w ul. Radziejowicką, którą do Starych Bud Radziejowskich po skręcie w lewo przez Nowe Budy do DW 579 w Radziejowicach, w którą w prawo, do ronda, następnie w pierwszą w prawo w ul. Główną do Tartaku Brzózki, gdzie skręt w lewo i następnie w prawo przez Słabomierz do starej jezdni drogi „50”, w którą skręt w prawo. Następnie cały czas prosto do Korytowa, gdzie w lewo w ul. Świerkową i po skręcie w prawo – ostatnia prosta na ul. Ziołowej.

Impreza wystartuje punktualnie o godzinie 8:00, ceremonią otwarcia Mistrzostw i odegraniem hymnu państwowego. Starty zawodników Masters i Cyklosport poprzedzi o godzinie 9:00 impreza towarzysząca – Otwarte Mistrzostwa Polski dla Amatorów na 100-lecie żyrardowskiego kolarstwa, wystartować w niej mogą osoby bez licencji, bez względu na obywatelstwo.

O 11:00 nastąpi start zawodników Masters i Cyklosport, którzy podzieleni będą na kategorię zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W nich startować mogą jedynie osoby posiadające aktualną licencję zawodnika Cyklosport lub Masters, wydaną przez federacje należącą do struktur UCI ważną na rok 2023 oraz posiadające polskie obywatelstwo. W sumie wystartuje ponad dwadzieścia peletonów. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe. Na zwycięzców zaś medale i koszulki Mistrza Polski.

Leave A Reply