Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:0

0

W starciu między Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław, Górnik Zabrze zatriumfował nad swoim rywalem wynikiem 2:0. Śląsk przybył do Zabrza bez swojego kluczowego gracza, Erika Expósito, który musiał pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek, chociaż kamery Canal+ uchwyciły go na trybunach. Mimo to, Śląsk mógł powrócić na szczyt tabeli, zwłaszcza po niespodziewanej porażce Jagiellonii z Cracovią.

W pierwszej połowie Górnik Zabrze kontrolował grę, a bohaterem okazał się Kamil Lukoszek, który zdobył efektownego gola po precyzyjnym strzale. Śląsk miał swoją szansę po rzucie rożnym, jednak nie udało im się pokonać bramkarza.

Po przerwie Śląsk starał się bardziej aktywnie szukać okazji bramkowych, ale skuteczna obrona Górnika utrudniała im zadanie. Kontratak Górnika, zakończony drugim golem Lukoszka, zapewnił im pewne zwycięstwo.

Mimo wysiłków Śląska, nie zdołali oni pokonać solidnej obrony Górnika, co skutkowało porażką 2:0. Wynik ten utrzymał dotychczasową sytuację na podium ligowym, z Jagiellonią na pierwszym miejscu. W kolejnym meczu Śląsk zmierzy się z Legią, jednak będą musieli radzić sobie bez Nahuela Leivy, który zobaczył czwartą żółtą kartkę w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze.